چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / صنعت سیمان / سریال پایتخت هیچ آسیبی به کارخانه سیمان ری وارد نکردند

سریال پایتخت هیچ آسیبی به کارخانه سیمان ری وارد نکردند

سرانجام امیر مصیب رحیم‌زاده، مدیر میراث فرهنگی شهرری به همراه چند کارشناس از وضعیت کارخانه سیمان ری دیدن کردند.

او بعد از انجام بررسی‌هایش  اعلام کرد که «سازندگان سریال صحنه‌های درگیری را بدون وارد کردن هیچ آسیبی به این محوطه‌ی تاریخی فیلم‌برداری کرده‌اند.»

او ادامه می‌دهد: بررسی کامل از مکان‌های لوکیشن سریال پایتخت به طور کامل انجام و در نهایت مشخص شد هیچ کدام تخریب نشده‌اند. حتی دیواری که توسط داعشی‌های سریال منفجر می‌شود، یک دیوار یک در یک پیش ساخته با بلوک بوده است و تیرهای شلیک شده هم نیز مشقی بوده‌اند.

وی تاکید می‌کند: با این وجود به دوستان تذکر داده شد تا برای فیلم‌برداری در نقاط واجد ارزش تاریخی حتما باید با میراث فرهنگی هماهنگی انجام دهند.

محمدحسن طالبیان، معاون میراث‌ فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این زمینه به ایسنا می‌گوید: این فیلم در حدود ۱۰ ماه پیش در این محوطه‌ی تاریخی ساخته شد. من نیز شخصا حدود سه ماه گذشته از این کارخانه بازدید انجام دادم، اما در آن زمان هیچ اثری از این موارد ندیدم.

او با اشاره به پخش دو قسمت نهایی این سریال از سیما، ادامه می‌دهد: بعد از پخش سریال تعجب کردم که چرا در زمان بازدیدم از کارخانه چیزی به چشم ندیم، به همین دلیل بار دیگر بخش‌های پایانی سریال را دیدم و پس از آن، به معاونت میراث فرهنگی استان تهران درخواست بررسی وضعیت را دادم و قرار است گزارش‌ بررسی‌ها به میراث فرهنگی اعلام شود، اما تا کنون جوابی که داده‌اند استفاده از جلوه‌های ویژه در ساخت صحنه‌های درگیری پایتخت است.

وی با این وجود ادامه می‌دهد: حتی اگر هیچ اتفاقی برای کارخانه سیمان شهرری رخ نداده باشد، خواسته میراث فرهنگی بالابردن حساسیت‌ها در استفاده و حضور در بناهای تاریخی است.

منبع: ۵۴

حتما ببینید

سیمان مازندران در دوره ۳ ماهه منتهی به پایان سال ۹۷ به ازای هر سهم ۴۳ ریال سود محقق کرده است

 سیمان مازندران در دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *