چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / صنعت سیمان / صادرات ماهیانه ۸۰۰ تن سیمان سیستان به افغانستان

صادرات ماهیانه ۸۰۰ تن سیمان سیستان به افغانستان

مدیرکل بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: براساس اعلام مدیرعامل کارخانه سیمان سیستان ماهیانه حدود ۸۰۰ تن سیمان از طریق میل ۸۷ به افغانستان صادر می‌شود.

 کورش محمدی در جلسه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: از سال گذشته پیگیر بازگشایی درب اختصاصی بازارچه مرزی میلک بودیم چرا که تمام بازارچه‌های مرزی این استان درب اختصاصی دارند.

وی اظهار کرد: ۴۹۵ تا ۵۰۰ میلیون دلار صادرات و ترانزیت کالا پارسال از بازارچه های مرزی این استان انجام شده است.

محمدی گفت: ۱۴ درصد رشد منفی در بخش صادرات از سیستان و بلوچستان داشتیم که حدود ۴۰ درصد آن در ارتباط با بازارچه مرزی میلک است.

وی بیان کرد: پارسال صادرات سوخت به افغانستان انجام می‌شده که امسال با کاهش صادرات مواجه هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم در این جلسه گفت: طی سال گذشته از پایانه‌های مرزی میرجاوه بیش از یک میلیون تن و از میلک، دو میلیون تن صادرات کالا انجام شد، در حالی که پایانه میلک شرایط بحرانی را پشت سر می‌گذارد و دچار ناامنی‌هایی شده که کاهش مبادلات را به همراه داشته است.

علی خانقایی بیان کرد: ماه‌هاست عده‌ای در این پایانه با ایجاد راه بندان از رانندگان اخاذی می‌کنند. برای مقابله با این اتفاق‌ها با هزینه‌ای بیش از یک میلیارد تومان اطراف پایانه دیواری به طول شش متر ایجاد و حصارکشی شد اما متأسفانه زورگیران با حفر کانال از زیر دیوار عبور می‌کنند که این اتفاق کاهش مبادلات مرزی از این مرز را به همراه دارد و لازم است برای حفظ امنیت اقدام‌های موثری انجام شود.

به گفته وی، یکی از تخلف‌های انجام شده در این حوزه استفاده نادرست از پل میلک است چرا که ظرفیت حمل بار از این پل ۴۰ تن است اما برخی خودروهای ترانزیتی با سندسازی حتی بیش از ۶۰ تن بار را نیز حمل می‌کنند که این موضوع ممکن است حوادثی را به همراه داشته باشد، بنابراین لازم است برای حفظ امنیت در پایانه میلک و مقابله با تخلف خودروهای ترانزیتی، مرزبانی علاوه بر استقرار در برجک‌های ایجاد شده در باسکول مختص خود نیز مستقر شود.

ایسنا

حتما ببینید

سیمان مازندران در دوره ۳ ماهه منتهی به پایان سال ۹۷ به ازای هر سهم ۴۳ ریال سود محقق کرده است

 سیمان مازندران در دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *