چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
خانه / اخبار / صنعت سیمان / صادرات ۵۷ میلیون دلار سیمان از فارس طی سال گذشته

صادرات ۵۷ میلیون دلار سیمان از فارس طی سال گذشته

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اعلام کرد که سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰ هزارتن سیمان سفید و خاکستری به ارزش ۵۷ میلیون دلار از کارخانه‌های فارس به کشورهای مختلف صادر شده است.

 به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت، علی همتی با بیان اینکه کارخانه‌های سیمان در فارس سال گذشته بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن سیمان تولید کردند، نقش این مراکز صنعتی در اشتغال پایدار و سهم آنان در صادرات غیرنفتی را تاثیرگذار خواند.

او تعداد کارخانه‌های سیمان فعال در فارس را ۱۰ واحد اعلام و اضافه کرد: این واحدهای تولیدی سالانه ظرفیت تولید ۶ میلیون و ۱۱۵ هزار تن سیمان سفید و بیش از کارخانه فعال سیمان استان فارس هستند که علاوه بر رفع بخش مهمی از نیاز داخلی، محصولاتشان به بازارهای خارجی نیز صادر می شود.

رییس سازمان صنعت معدن وتجارت استان فارس گفت : ظرفیت سالیانه تولید سیمان خاکستری در استان فارس شش میلیون و ۱۱۵ هزار تن و ظرفیت تولید ۶۶۴ هزار تن سیمان سفید را دارند و محصولات تولید شده آنها علاوه بر تامین نیاز داخل به کشورهای قطر، عمان، افغانستان، کویت، عراق و برخی کشورهای آفریقایی صادر شد ه است.

همتی مدعی است که فارس از برترین تولیدکنندگان سیمان در ایران محسوب می‌شود و کارخانه‌های سیمان برای ۲۹۰۰ نفر به شکل مستقیم و ۷ هزار نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

ایسنا

حتما ببینید

سیمان مازندران در دوره ۳ ماهه منتهی به پایان سال ۹۷ به ازای هر سهم ۴۳ ریال سود محقق کرده است

 سیمان مازندران در دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۷/۱۲/۲۹ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *